ZobaczDom.pl

Nasze porady

Budujesz dom? Masz pytanie? Chcesz podzielić się doświadczeniami?
Zapraszamy Państwa do wysyłania propozycji tematów które moglibyśmy poruszyć w tym dziale - Napisz do nas
07/04/2009

MAŁY DOM - Jest to bardzo atrakcyjna forma budownictwa mieszkaniowego. Chcąc wyjaśnić czym jest mały dom mieszkalny natrafiamy na kłopot. Określenie to pasuje do każdego małego budynku, w którym mieszkają ludzie.

07/04/2009

Ulica to dwa rzędy domów blisko ustawionych naprzeciwko siebie z biegnącą między nimi jezdnią i chodnikami. Ulice tworzą miasto. Jeżeli domy stoją różnie, daleko od siebie, to ulica nie powstaje. Między taką zabudową jest droga dojazdowa, która służy do dojeżdżania „na działkę”, usytuowaną w jakimś miejscu, jakby poza miastem, np. w dzielnicy domków lub w lesie.

26/08/2013

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA -  Według normy ISO-PN-ISO 9836:1997 powierzchnia użytkowa to suma powierzchni pomieszczeń w stanie wykończonym, zg

09/04/2009

PROJEKTY DOMÓW

Jak uzyskać POZWOLENIE NA BUDOWĘ.

Aby zacząć procedure na początku należy wystąpić do rejonowego wydziału architektury (miasto, gmina) z wnioskiem o wydanie:

 

  • "Decyzji o Warunkach Zabudowy i Zagospodarowania Terenu"

lub

  • "Wypisu z Miejscowego Planu Zagospodarowania Terenu"

 

Ad. 1) Jeżeli teren, na którym będzie realizowana inwestycja nie jest objęty Miejscowym Planem Zagospodarowania Terenu to inwestor musi wystąpić do Urzędu Gminy z wnioskiem o wydanie „Decyzji o Warunkach Zabudowy i Zagospodarowania terenu”. Do wniosku (gotowe druki wniosków można uzyskać w urzędzie do którego wniosek będzie składany) należy dołączyć :

© Copyright W.M. Pracownia Projektowania Miasta. Wszelkie prawa zastrzeżone  | o Pracowni | nagrody | kontakt | Ciekawe strony | Mapa strony