ZobaczDom.pl

038L Signum II

Komfortowy dom parterowy
Powierzchnia użytkowa : 
211,81 m²
Powierzchnia zabudowy: 
281,35 m²
Powierzchnia podłogi: 
211,81 m²
Kubatura: 
1.101,70 m³
Minimalne wymiary działki: 
27,8 x 27,3
Kąt nachylenia dachu: 
30,00 '
Długość i szerokość domu: 
22,8 x 19,3
Projekt lustrzany: 
Cena projektu: 
3.450,00 zł

Opis ogólny

038L Signum II, projekty domów, widok od frontu
038L Signum II, projekty domów, widok od frontu

 

038 SIGNUM II to wariant domu 036 Signum o kącie nachylenia dachu 30 stopni. Jest to dom niezwykle funkcjonalny, komfortowy, o prostej konstrukcji, z garażem dwustanowiskowym, przeznaczony dla 4-5osobowej rodziny. 

 

Parterowy układ to wygoda i bezpieczeństwo małych dzieci oraz osób starszych. W domu tym projektant położył szczególny nacisk na atrakcyjne doświetlenie. Salon otwiera się na ogród z dwóch stron dużymi przeszkleniami, dzięki czemu zielone otoczenie spełnia rolę żywych obrazów. Mamy tu częściowo zadaszony taras,  doskonały do spędzania czasu nawet w bardzo słoneczne dni. W obu łazienkach oraz w spiżarni zaprojektowano niewielkie okna, a korytarz doświetlono oknami w dachu.  Atutami projektu są także: wysoki salon z odkrytą więźbą dachową, sypialnia rodziców z osobną garderobą, przejście z garażu do domu przez wiatrołap oraz zaplecze gospodarcze. Spiżarnię zlokalizowano obok kuchni. Pomieszczenie gospodarcze może pełnić funkcję składziku lub pralni. Narzędzia ogrodowe, grilla i rowery najlepiej przechowywać w przestronnej kotłowni, z której można wyjść bezpośrednio do ogrodu. Jej wymiary pozwalają na zastosowanie alternatywnego rodzaju ogrzewania. Z uwagi na zastosowanie w części mieszkalnej tylko lekkich ścianek działowych, wnętrze można łatwo adoptować do indywidualnych potrzeb. Dom występuje również w wersji z kątem nachylenia dachu 25 stopni (036 Signum) oraz nieco mniejszym metrażem i garażem jednostanowiskowym (WM23 Rudzik).

 

Dom z garażem na 3 samochody

- 038 SIGNUM II bardzo łatwo zaadoptować na dom z garażem na trzy samochody wydzielając na potrzeby stanowiska postojowego część przestronnej kotłowni

  

Technologia i materiały:

Budynek zaprojektowano do realizacji w technologii tradycyjnej – murowanej.  Na ścianach podłużnych konstrukcyjnych zewnętrznych oparte są wiązary dachowe. Dach o konstrukcji drewnianej. Ściany zewnętrze murowane z pustaków ceramicznych są ocieplone styropianem, wykończone tynkiem i cegłą klinkierową. Dom można zrealizować w różnorodnych wariantach elewacyjnych - zgodnie z projektem podstawowym lub wedle indywidualnych preferencji. Zaleca się uzgodnienie wyboru elewacji z architektem, który pomoże dobrać kolory, a w razie potrzeby wskaże inne możliwości wykończenia elewacji. Koszty realizacji można zmniejszyć ograniczając ilość klinkieru na elewacjach i decydując się na lico otynkowane.   

 

© Copyright W.M. Pracownia Projektowania Miasta. Wszelkie prawa zastrzeżone  | o Pracowni | nagrody | kontakt | Ciekawe strony | Mapa strony