ZobaczDom.pl

Projekty domów - opis projektu D09C

Dom D09C jest rozwinięciem koncepcji „Domu na 102”, który powstał jako wynik analizy rynkowej jakiego projektu poszukiwał „kowalski” pod koniec 20 wieku. W ten sposób powstał projekt domu o powierzchni 100 m2, parterowego z rozłożystym, kopertowym dachem. Ponieważ chciałem, aby jego plan był więcej niż tylko „strzałem w dziesiątkę” funkcjonalnych potrzeb wymyśliłem więc jego nazwę pochodząca z popularnego powiedzenia, że dom jest „na 102” i jego plan miał rzeczywiście 102 m2 powierzchni użytkowej.

Przewidywałem jednak jego powiększanie przez adaptacje poddasza i dołączenie garażu. W każdej z planowanych wersji plan domu ma kształt litery „L”, tworzy zaułek – taras od strony ogrodu przy salonie. Prezentowana wersja z dobudowanym garażem na dwa samochody ma już dwa ogrodowe zaułki i okazały front. Wejście do domu jest podkreślone wysuniętym daszkiem i fragmentem elewacji wyłożonym deskami, choć można zastosować tu również klinkier. Chciałem uniknąć zaprojektowania formy ganku podpartego filarami wytwarzając jedynie jego „ducha”.

 

arch. Paweł Wład Kowalski

© Copyright W.M. Pracownia Projektowania Miasta. Wszelkie prawa zastrzeżone  | o Pracowni | nagrody | kontakt | Ciekawe strony | Mapa strony